Chcesz się uczyć języków obcych, ale twój grafik jest tak nieregularny, że boisz się, iż to nie wypali? Nauka języków obcych online to multum zalet i brak jakichkolwiek wad. Zobacz, dlaczego warto skorzystać z tej formy edukacji.
Nauka online to brak ograniczeń – bądź tam, gdzie chcesz
Kursy stacjonarne wymagają obecności w szkole językowej w z góry ustalonych terminach. Czasem taki sztywny grafik może kolidować z innymi planami. Nauka online pozwala łatwo pogodzić wyjazd prywatny lub służbowy z kolejną lekcją. Możesz być w pracy lub na wakacjach i nadal się uczyć! Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, smartfon lub tablet z dostępem do internetu.
Nauka języków obcych online to świetny pomysł dla osób, które z racji zawodu lub pasji często zmieniają miejsce pobytu.
Dzięki nauce języka obcego online można dużo zaoszczędzić
Po pierwsze: pieniądze – kursy internetowe są z reguły nieco tańsze od stacjonarnych, co absolutnie nie przekłada się na ich jakość. Nie obowiązuje tu zasada, która zresztą coraz mniej sprawdza się także w innych dziedzinach życia, że tańsze znaczy gorsze. Można to łatwo wytłumaczyć mniejszymi kosztami, jakie generuje szkoła online.
Dojazdy do szkoły stacjonarnej to kolejne koszty, których można uniknąć, ucząc się zdalnie. Benzyna jest coraz droższa, w niektórych miastach za parkowanie trzeba płacić. Jeśli dojeżdżamy komunikacją publiczną, trzeba doliczyć koszty biletów. Gdy jesteśmy w domu, pieniądze zostają w portfelu lub na koncie.
Po drugie: czas – mało kto może powiedzieć, że ma szkołę językową po drugiej stronie ulicy. Większość osób musi do niej dojechać, co może trwać nawet godzinę w jedną stronę. W ten sposób godzina lekcyjna trwa aż… trzy godziny. W przypadku uczenia się języka obcego online takie straty czasowe nie występują.
Po trzecie: zdrowie – zwłaszcza zdrowie psychiczne można oszczędzić, ucząc się online. Wróćmy do tych dojazdów i stania w korkach – mało kto potrafi się tym nie denerwować, gdy zegarek nieubłaganie pokazuje, że lekcja już dawno się zaczęła. Gdy uczymy się zdalnie, nigdy się nie spóźnimy!
Elastyczny grafik przy nauce języków obcych online
Dostęp do platformy siedem dni w tygodniu, także w nocy, to pierwszy argument, jaki warto wymienić przy opracowywaniu grafiku. Wiele zależy od samego kursanta – to on decyduje o intensywności kursu i częstotliwości logowania się na platformę.
Niektóre szkoły językowe oferują też prawdziwie elastyczne grafiki – można dowolnie rezerwować lekcje w planie nauczyciela – np. w jedynym tygodniu trzy, w następnym dwie, a w jeszcze kolejnym cztery. Jeśli w międzyczasie plany ulegną zmianie, lekcję można odwołać z zachowaniem wyprzedzenia określonego w regulaminie. Takiej możliwości nie da żadna stacjonarna szkoła języków obcych.
Nauka języka obcego online to gwarancja dyskrecji
Nie każdy ma chęć zdradzać się z tym, że uczy się języka obcego. Co prawda nauka sama w sobie nigdy nie powinna być powodem do wstydu, ale nie ma co się oszukiwać – wpisany w CV biegły angielski czasem nie był używany kilka lat, a sam certyfikat przydałoby się odkurzyć. Nauka online jest w tym przypadku najlepszą opcją – szef się nie dowie, że z tymi językami obcymi to nie do końca tak, jak myśli.
Nauka online to większa motywacja do pracy
Wiele osób twierdzi co prawda, że jest odwrotnie, że internet demotywuje, ale ich teoria ma rację bytu tylko do momentu, w którym za oknem pojawi się deszcz, śnieg, gołoledź lub choćby obniżona temperatura. Przy nauce stacjonarnej natychmiast pojawiają się wymówki i usprawiedliwienia dla pozostania w domu.
Tego rodzaju problemy nie występują przy nauce zdalnej. Wbrew pozorom o wiele łatwiej jest się zmobilizować, gdy sama nauka nie wymaga dodatkowych nakładów siły fizycznej. Wystarczy odrobina samodyscypliny.
Jesteś online? Jesteś eko!
Argument ciągle jeszcze rzadko podnoszony, a przecież bardzo ważny. Nauka online jest pod wieloma względami bardziej ekologiczna niż nauka w trybie stacjonarnym. Weźmy choćby pod uwagę brak papierowych podręczników, bo wszystkie niezbędne materiały dostępne są na platformie w wersji cyfrowej.
Jeśli dorzucimy do tego brak dużego budynku szkoły stacjonarnej, który trzeba ogrzać i oświetlić, bez wątpienia dostrzeżemy kolejną korzyść. No i brak konieczności dojazdów to mniej spalin – chyba najbardziej wyczuwalny efekt bycia ekologicznym.
Źródło: https://tele-nauka.pl/